Όταν προκαλείται στύση κατά τη διάρκεια της σεξουαλικής διέγερσης, μια ουσία που ονομάζεται μονοξείδιο του αζώτου (ΝΟ) απελευθερώνεται στο σπηλαιώδες σώμα του πέους Αγορα Σιαλις Ελλάδα Αθήνα. Αυτή η απελευθέρωση του μονοξειδίου του αζώτου οδηγεί σε αύξηση ενός μεσολαβητή που επιτρέπει τη στύση.
Αθλητικά

ΠΑΣ Γιάννινα- Ολυμπιακός 2-2

Μετά από έναν επεισοδιακό αγώνα που χρειάστηκε να διακοπεί στο 15′ για 20 λεπτά η ομάδα των Ιωαννίνων ήλθε ισόπαλη στους “Ζωσιμάδες” με τον Ολυμπιακό με 2-2.

Η ομάδα του Πειραιά προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του Φουρτούνη στο 34′ και 45+1′ αλλά ο ΠΑΣ στο δεύτερο ημίχρονο ισοφάρισε με γκολ των Παμλίδη και Λιάσου στο 64′ και 76′.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΣ Γιάννινα: Σούλης, Σόρια, Πήλιος, Παντελάκης, Εραμούσπε, Καραχάλιος, Λιάσος, Ριένστρα, Παμλίδης, Μορέιρα, Σταματελόπουλος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Πασχαλάκης, Ντόι, Ρέτσος, Βρουσάι, Ρέαμπτσουκ, Ίνμπομ Χουάνγκ, Εμβιλά, Φορτούνης, Μπιέλ, Χάμες, Αραμπί.